Zanimljivosti o granitnim sudoperima

Poslušajte u audio verziji

Pitate se hoće li granitni sudoper biti dobar izbor za vašu kuhinju? Kao proizvođači granitnih sudopera, dobivamo mnogo pitanja od naših kupaca u vezi s njihovim tehničkim aspektima. U sljedećem članku pronaći ćete odgovore na najčešća pitanja koja su nam postavljana tijekom 15 godina poslovanja.

 Što znači pojam granitni sudoper?

  • Naziv granitni sudoper trgovački je izraz koji koriste proizvođači konglomeratnih sudopera kako bi kupcima olakšali pronalazak pravog proizvoda.

 

Što ulazi u strukturu granitnih sudopera?

  • Granitni sudoper nastaje kombiniranjem agregata sa smolom, zatim se lijeva i stvrdnjava u kalupima. Utvrđeno je da se kvalitetan granitni sudoper treba sastojati od 70 – 80% agregata i 30 – 20% smole. Sudoperi proizvedeni u našoj tvrtki izrađeni su od kombinacije agregata (granit) s vezivom (umjetna smola) u omjeru 80% – 20%.

Koja je težina granitnih sudopera?

  • Granitni sudoperi su teški. Mali mogu biti teški i do 10-ak kg, a veliki do 30 kg

Jesu li granitni sudoperi izdržljivi?

  • Granitni sudoperi otporni su na ogrebotine, toplinski udar, visoke temperature (do 280 stupnjeva Celzijusa!), ogrebotine, udarce, promjenu boje i prljavštinu. Ne zaboravite, međutim, kako bi sudoper bio u dobrom stanju, potrebno ga je redovito čistiti, kao i svaki kuhinjski pribor.

Kakva je površina granitnih sudopera?

  • Granitni sudoperi su glatki na dodir. Zahvaljujući korištenju visokokvalitetnih proizvoda i suvremenoj tehnologiji, sudoperi su ugodni na dodir, poput kamena izglačanog strujom vode i lakši za čišćenje.

Koje su dostupne konfiguracije granitnih sudopera?

  • Granitni sudoperi dolaze u 1, 1,5 i 2-komornoj verziji. Dolaze sa i bez ocjeđivača, postoje kutni sudoperi i okrugli ili podgradni sudoperi. Sve ovisi o veličini ormarića, količini prostora na balati, a u slučaju podgradnih sudopera i vrsti materijala odabranog za radnu ploču (ovdje su najbolji materijali: kamen, kompozit, konglomerat i drvo npr. hrast, tikovina i mahagonij, s ostalim vrstama moramo stalno impregnirati radnu plohu).

Na što moram paziti kada koristim granitni sudoper?

  • Ne koristite sredstva koja sadrže kaustičnu sodu za dekolorizaciju cijevi, koja obezbojavaju sudoper, te ona koja sadrže abrazivne čestice za čišćenje, koja mogu oštetiti površinu. Redovito i pažljivo čistite sudoper, a iznad svega, nemojte dopustiti dulji kontakt s jako obojenim tvarima, poput soka od cikle, čaja itd. Potrebno je redovito uklanjati prljavštinu, za to koristite meku spužvu i tekućinu za pranje posuđa su dovoljni, kao i akumulirana voda. Jednom tjedno preporuča se impregnirati sudoper jestivim uljem. Kako to učiniti: namočite suhu krpu u ulje i njome prebrišite sudoper (sudoper mora biti suh i čist), pričekajte nekoliko minuta i drugom, čistom krpom obrišite sudoper. To će stvoriti zaštitni sloj i dati sudoperu lijep izgled.

Kako se postavlja granitni sudoper?

  • Montaža sudopera je jednostavna. Šablonu sudopera nacrtate na radnoj ploči, izrežete rupu, nanesete silikon na sudoper i zalijepite na radnu ploču. Ako jedva čekate izrezati rupu u ploči, imajte na umu da bi rupa trebala biti 2 cm manja od duljine i širine sudopera (točne dimenzije možete pronaći u opisu proizvoda).

U koji stil se uklapaju granitni sudoperi?

  • Granitni sudoper uklopit će se u svaki stil kuhinje. Tradicionalisti ih cijene zbog svestranosti, a ljubitelji modernih rješenja zbog modernističkog dizajna. Uklopit će se u rustikalni, skandinavski i modernistički stil. Zahvaljujući izboru boja, raznovrsnosti dizajna i dostupnosti modela s različitim brojem komora, sa ili bez ocjeđivača, kutnih, okruglih, pravokutnih, četvrtastih, nadslojnih na radnu plohu ili podlogu, pronaći ćete savršenu opciju za svoju kuhinju.

Je li vam naš članak bio od pomoći? Ako znate još neke zanimljivosti o granitnim sudoperima, napišite ih u komentarima! Rado bismo ih pročitali! Ako još imate pitanja – pišite nam! Stojimo vam na usluzi!